Usługi

Executive coaching | wsparcie właścicieli firm i menedżerów

Pracuję z menedżerami i właścicielami firm, którzy chcą nadać nowy kierunek własnej firmie lub stoją przed wyzwaniami takimi jak restrukturyzacja, wejście na nowe rynki, rozszerzenie działalności, nowe technologie, konflikt w firmie. Jeśli odczuwasz stres lub coś Cię blokuje aby skutecznie działać, albo nie wiesz jak sobie poradzić, praca ze mną może Ci pomóc przezwyciężyć blokady. Pracuję z tymi, którzy wierzą, że jest lepszy sposób niż to w czym tkwią dziś. 

3 filary współpracy

E

Pierwszy to dobra relacja. Na spotkaniach ze mną, które są poufne możesz się podzielić tym co naprawdę Cię gryzie.

E

Drugi to zaangażowanie. Ja angażuję swój czas i serce, więc oczekuję tego od też Ciebie. Praca ze mną jest nastawiona na konkretny cel, który chcesz osiągnąć. Czasem nie jest to oczywiste bo bardziej widzisz problemy. To normalne. Wtedy trochę więcej czasu poświęcimy na określeniu czego chcesz w zamian za problem, który widzisz. Pomagam tak sformułować cel albo tak określić nowy sposób działania, aby było jasne dokąd zmierzasz i jak.

E

Trzeci to sprawdzone narzędzia. W pracy posługuje się technikami i narzędziami sprawdzonymi w świecie biznesu. Są to przede wszystkim pytania zachęcające do nowego spojrzenia na swoje życie i biznes oraz uświadomienia sobie, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Pomagam też moim klientom odkryć i przeformułować szkodliwe wzorce myślenia po to, aby myśli służyły, a nie blokowały. Takim przekonaniem może być np. wiara w to, że jestem słaby w wystąpieniach publicznych. Efektem uporządkowania myśli jest też często lepsze samopoczucie, mniejszy stres i większa siła życiowa. Stosuję też techniki kreatywne, takie jak zdjęcia, karty, rysunek, metafory, po to aby odkryć dla Ciebie zasoby. Nic nie będzie się działo jednak bez Twojej zgody. To ty decydujesz, dlatego będę sprawdzał co Ci będzie służyć.    

Jak zacząć executive coaching?

Prowadzę coaching indywidualny i dla zespołów. Spotkania możliwe są u mnie w gabinecie lub u Ciebie w firmie. Pracuję też on-line. Jeśli czujesz, że to może być dla Ciebie umów się na spotkanie wstępne. Wtedy sprawdzisz, czy chcesz pracować ze mną i ustalimy zasady pracy. W większej firmie chętnie spotkam się z działem HR, szefem i klientem i ustalimy zasady pracy.

Mediacja

Jestem mediatorem. Ukończyłem kurs dla mediatorów spełniający standardy Społecznej Rady ds. Alternatywnych Sposobów Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Oferuję mediację pozasądową i sądową. Specjalizuję się w sprawach gospodarczych oraz rodzinnych.      

Mentoring dla prawników

Mentoring dla prawników do wsparcie ze strony bardziej doświadczonego kolegi po fachu, który podzieli się z Tobą dobrymi praktykami i pomoże w kluczowych sprawach Twojej praktyki prawniczej. Jestem radcą prawnym. Przez 20 lat wspierałem duży i mały biznes w bieżącej działalności gospodarczej oraz w sprawach sądowych. Dziś to doświadczenie może wesprzeć Ciebie i Twoich klientów. Przykładowe zagadnienia, nad którymi możemy popracować to rozwój relacji z klientami, rozwój praktyki prawniczej w tym kwestie zatrudnienia i doboru wspólników, wybór specjalizacji, opracowanie strategii do sprawy lub negocjacji, konflikt etyczny. Mam duże doświadczenie we współpracy z zarządami firm jako in-house lawyer i szef biura prawnego. Pomogę Ci w rozpoczęciu lub rozwoju współpracy z korporacjami i dużymi firmami.                     

Pomoc prawna w zakresie majątku i nieruchomości

Jestem niezależnym ekspertem z zakresu nieruchomości i majątku. Pomogę Ci: uregulować stan prawny nieruchomości, przeprowadzić trudną transakcję sprzedaży, opracować strategię spadkową lub podziału majątku. Przez wiele lat współpracowałem z Orange Polska w zakresie regulacji prawnej nieruchomości oraz roszczeń związanych z siecią telekomunikacyjną. Prowadzę też szereg nietypowych spraw dotyczących nieruchomości w tym dotyczących służebności i zasiedzenia.