Szymon Niżegorodcew

coaching | mediacja | prawo

Moja historia

Dziękuję, że odwiedziłaś / odwiedziłeś moją stronę internetową. Chcę Ci się trochę przedstawić. Od wielu lat jestem prawnikiem. Ukończyłem studia prawnicze i aplikację radcowską. Pracowałem dla korporacji i mniejszych polskich firm rodzinnych. Zarządzałem zespołami prawnymi. Pracowałem w różnych branżach: w bankowości, w telekomunikacji, w kancelarii prawnej. Prywatnie mam rodzinę i czwórkę dzieci. Różnorodne środowisko, wyzwania zawodowe i prywatne nauczyły mnie wytrwałości, zaufania do siebie i innych oraz pokory.

Od kilku lat poszerzam swoje zainteresowania o obszary zawodowe, w których ważne są umiejętności miękkie i wiedza psychologiczna. Ukończyłem Profesjonalną Szkołę Coachingu, specjalistyczny kurs dla mediatorów. Cały czas zgłębiam nowe obszary psychologii, biznesu, prawa i komunikacji międzyludzkiej. Wiele nauczyłem się od moich mentorów i własnych dzieci. Doceniam naukę na własnych błędach, dlatego regularnie superwizuje swoją działalność. Lubię wyzwania dlatego, pomimo obaw, w 2022 r. zadebiutowałem jako wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, w 2020 zwyciężyłem w turnieju negocjacyjno-mediacyjnym dla biznesu.

W pracy z klientem ważny jest dla mnie zarówno świat pracy jak i życie prywatne. Podchodzę do każdego indywidualnie, z szacunkiem do jego przekonań, charakteru i wartości. Zależy mi na tym, aby moi klienci zobaczyli i docenili swoją wartość, uczyli się budować dobre relacje z ludźmi oraz mniej się bali i działali skutecznie.

Certyfikaty